درباره ما | اطلاع رسانی دفاع مقدس | سخنرانی | صوت | گالری فکه | فیلم | مصاحبه | تحلیل نبرد | ارتباط با ما
    صفحه نخست / اطلاع رسانی دفاع مقدس / شهدا

عملیات تخصصی شناسایی برای پیکر ۱۳۵ شهید تازه تفحص شده

سرهنگ ابراهیم رنگین، رئیس ستاد معراج شهدای مرکز، در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به ورود پیکرهای مطهر شهدای تازه‌ تفحص‌ شده دوران دفاع مقدس به معراج شهدای تهران گفت: پیکر مطهر 75 شهید تازه‌تفحص‌شده که اخیراً از مرز شلمچه وارد کشور شده‌اند، روز گذشته وارد معراج شهدای تهران شدند.

وی افزود: پیکر مطهر این شهدا بعد از برگزاری مراسم وداع در بندر امام خمینی(ره) با استقبال عشایر منطقه و حضور عموم مردم خوزستان برای انجام عملیات شناسایی به تهران منتقل شدند.

رنگین با اشاره به شهدای تازه تفحص شده حاضر در معراج گفت: سه‌شنبه 26 تیرماه 97 پیکر مطهر 60 شهید وارد معراج شدند و هم اکنون با احتساب 75 شهیدی که به تازگی وارد معراج شده‌اند، پیکر مطهر 135 شهید تازه تفحص شده برای انجام عملیات تخصصی شناسایی آماده می‌شوند.

رنگین با اشاره به برنامه زیارت عمومی پیکرهای مطهر شهدا در تهران گفت: روز پنج شنبه 11 مرداد ماه 97 مراسم وداع عمومی با پیکر مطهر 135 شهید تازه تفحص شده حاضر در معراج شهدا برگزار خواهد شد. بعد از برنامه زیارت مردمی شهدا در معراج شهدای تهران، عملیات شناسایی پیکرهای مطهر 135 شهید آغاز خواهد شد و فرآیند نمونه‌گیری، آزمایش DNA، مراحل ژنتیکی و کارهای کارشناسی در این زمینه پیگیری می‌شود. مشخصات شهدایی که هویت آنها بعد از مراحل کارشناسی شناسایی می‌شوند، بعد از اتمام عملیات شناسایی هویت شهدا اعلام خواهد شد.

پیکرهای طیبه 75 شهید دفاع مقدس که طی دوره اخیر در منطقه جنوب عراق در استان‌های میسان و بصره عراق کاوش شدند؛ صبح روز چهارشنبه 27 تیرماه 97 از مرز شلمچه وارد کشور شدند. طبق اعلام سردار باقرزاده این شهدا از مناطق عملیاتی محرم در زبیدات و همچنین منطقه عملیاتی رمضان در نهر کتیبان و منطقه عملیاتی کربلای 4 و تک پشتیبانی عملیات والفجر8 در جزیره بوارین تفحص شده‌اند.

همچنین پیکرهای مطهر 60 شهید تازه‌تفحص‌ شده در روز 20 تیرماه 97 از مرز خسروی در شهرستان قصرشیرین استان کرمانشاه وارد کشور شدند. طبق اعلام سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح، این شهدای گرانقدر مربوط به عملیات‌های مسلم‌بن عقیل(ع)، کربلای6 و تک دشمن در فروردین سال 65 است که از منطقه مندلی واقع در استان دیاله عراق توسط گروه‌های عملیاتی کمیته جست‌وجوی مفقودین کشف شده‌اند. 42 شهید مربوط به منطقه عملیاتی مندلی حران، صلاح‌الدین و ارتفاعاتی که در منطقه در داخل خاک عراق قرار دارد، بود، همچنین حدوداً 18 شهید در منطقه غرب پیدا شده است.

 نسخه قابل چاپ    ارسال این صفحه به دوستان
تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 9 مرداد 1397
تهیه و تنظیم:
منبع : تسنیم
ارسال نظر:
 
عنوان  
رایانامه  
متن نظر  
کد امنیتی = ۹ + ۱